Domain Athletics Centre - Site License       17/03/2019 - 10:36 PM
2019 COLES Tasmanian Track&Field Championships - 15/03/2019 to 17/0
                   Doman Athletic Centre, Hobart                   
 
Event 124  Men 800 Metres Masters
================================================================   
    Name                    Year Team                    Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Matthew Zegveld           77 Tasmanian Masters      2:11.03    
  2 Michael Davis             70 Tasmanian Masters      2:17.08    
  3 Andrew Winkler            68 Tasmanian Masters      2:17.10    
  4 William Yee               68 Tasmanian Masters      2:19.27    
  5 Caleb Gardner             68 Sandy Bay Harriers     2:26.43    
  6 Dean Giblin               65 Tasmanian Masters      2:44.68    
  7 Paul Neely                67 Tasmanian Masters      2:51.22    
Section  2                                                         
  1 Mathew Brooks             83 Eastern Suburbs        2:15.13    
  2 Paul Tucker               62 Tasmanian Masters      2:19.77    
  3 Josh Geelan               87 Eastern Suburbs        2:21.75    
  4 brent nutting             60 Tasmanian Masters      2:26.92    
  5 Phil Hniat                62 Northern Suburbs       2:34.92    
  6 Allan Bakes               43 Tasmanian Masters      3:08.56    
  7 Michael Pook              47 Tasmanian Masters      3:43.16    
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Matthew Zegveld           77 Tasmanian Masters      2:11.03   1
  2 Mathew Brooks             83 Eastern Suburbs        2:15.13   2
  3 Michael Davis             70 Tasmanian Masters      2:17.08   1
  4 Andrew Winkler            68 Tasmanian Masters      2:17.10   1
  5 William Yee               68 Tasmanian Masters      2:19.27   1
  6 Paul Tucker               62 Tasmanian Masters      2:19.77   2
  7 Josh Geelan               87 Eastern Suburbs        2:21.75   2
  8 Caleb Gardner             68 Sandy Bay Harriers     2:26.43   1
  9 brent nutting             60 Tasmanian Masters      2:26.92   2
 10 Phil Hniat                62 Northern Suburbs       2:34.92   2
 11 Dean Giblin               65 Tasmanian Masters      2:44.68   1
 12 Paul Neely                67 Tasmanian Masters      2:51.22   1
 13 Allan Bakes               43 Tasmanian Masters      3:08.56   2
 14 Michael Pook              47 Tasmanian Masters      3:43.16   2